BUHARLI OTO YIKAMA NEDİR ? NASIL YAPILIR ?

GLOBOWAX | DETAYLI TEMİZLİK & STERİLİZASYON UYGULAMALARI

Buharlı oto yıkama ve detaylı sterilizasyon nedir?                

Yüksek basınçlı buhar üreten makineden 1 veya 2 çıkış alarak araç yüzeyine, koltuklarına, motoruna uygulama ve detaylı temizlik & sterilizasyon yapma işidir. Bu uygulama yapılırken 140 c ile 165 c arasında sıcak buhar elde edilir. Sıcak buharla elde edilen temizliğin bilinen oto yıkama sistemlerine göre avantajlı ve dezavantajlı olduğu farklı süreçleri vardır.

Buharlı oto yıkama nasıl yapılır?

Buharlı oto yıkama hem sabit hemde mobil olarak iki şekilde uygulanır.Sabit ve mobil makineler araç temizliğine uygun olarak üretilmiş olmalıdır.Araç temizliği 50 ile 70 dakika arasında değişir.Buharlı oto temizliği hem zamandan hem de sudan tasarruf sağlar, çevreci bir sistem olması ile birlikte temizlik kimyasalları kullanma oranlarını düşürür.

Buharlı temizlikte elde edilen avantaj nedir?

Araç yüzeyindeki boyanın zamanla matlaşmasına sebep olan kirlerin ortadan kaldırılması buharlı temizlik yapılarak sağlanabilir ; Bunun yanı sıra bazı kimyasallar kullanılarak da aynı temizlik işlemi yapılabilir. (Oto pasta cilası vb işlemler).

Doğru şekilde kullanıldığında dezenfektan olarak araç içi temizliğinde rahat bir şekilde kullanılabilir. Hijyen açısından kimyasal temizleyicilerden daha ekonomiktir. Ancak uygulama güvenliği dezavantajları da bulunmaktadır. Mutlaka deneyimli personeller tarafından sınırlı ve kontrollü şekilde uygulanmalıdır.

Uygun altyapı ile mobil olarak da kullanılabilecek sistem sayesinde her yerde araç temizliği yapma imkanı sunar. Oto Kuru Temizleme ürünlerinin yardımcı ekipmanı olabilir. Yeni yasalar gereği oluşan klasik yıkama ve ruhsat sıkıntıları sonrasında GLOBOWAX | Oto Kuru Temizleme konsepti uygulamalarından sonra buhar uygulamaları da geleceğin teknolojileridir.

Peki Buharlı Temizlik’teki dezavantaj nedir?

Klasik oto yıkama sistemleri ve GLOBOWAX ‘ın öncü Nano-Teknoloji oto kuru temizleme uygulamaları ile kıyaslandığında , buharın daha küçük ve sınırlı alanlara basınç uygulayarak müdahale etmesi uygulama süresini bir hayli uzatmaktadır. Aynı zamanda yeterli basınç için suyun kaynama noktasının beklenmesi ve makine içinde tüketimle orantılı olarak buhar kazanı basıncının çoğu zaman devamlı stabil olmaması buharlı temizlik uygulamalarının standart temizlik süreçlerindeki zaman=para karlılık presibi noktasında dezavantaj yaratmaktadır. Sonuçta alternatifi olan klasik oto yıkama sistemlerinde ve oto kuru temizleme sistemlerinde uygulama süreçleri ort. 30 dk ve altında rahatlıkla tamamlanmaktadır ; Bu süre buharlı temizliklerde buhar kazanı kaynama süreleri de göze alındığında 60 dk ve üzerine çıkmaktadır. Söz konusu dezavantajlarından dolayı standart araç temizliği süreçlerinin aksine yüksek bedel talep edilen ve daha fazla mesai harcanan detaylı temizlik uygulamalarında tercih edilmesi önerilmektedir. Son olarak kontrolsüz olarak salınımı olan su buharının günümüzde bir çok yeni teknoloji donanımı olan araçlarda iç mekan uygulamalarında kullanımı ; Dijital gösterge panelleri , navigasyon sistemleri , start-stop sistemleri , elektronik sunroof mekanizmalarında su etkileşimine sonuç olarak korozyon yaratma – paslanma – dijital mekanizmaların bozulma riskini son derece yükseltmektedir. Bu nedenle bizler GLOBOWAX olarak daha çok bilinçli kullanımda hem karlılık , hem işlevsellik , hem güvenlik anlamında bu cihazların standart araç temizliğinin aksine , yüksek hizmet bedelleri talep edebileceğiniz detaylı temizlikler ve daha çok su ile devamlı temas halinde olan örneğin ; tekne ve yatlar gibi deniz taşıtlarının temizliğinde GLOBOWAX | Nano Ürün Grupları ile birlikte kullanımını öneriyoruz..

Mobil buharlı temizlik sistemi nedir?

Mobil araç içerisine montajlanan ve GLOBOWAX oto kuru temizleme ürünleri desteklemek amacıyla opsiyonel olarak kullanabileceğiniz yeni temizleme sistemidir. Birincil anlamda ; endüstriyel temizliklerde, otellerde,evlerde, hastahane otoparklarında, marinalarda tekne ve yat temizliklerinde rahatlıkla kullanım kolaylığı sunar. Başlangıç ve kurulum maliyetlerinin yüksek olması , uygulama noktasında makineye bağlı kalınması , her bir ekip için ayrı araç ve donanım maliyeti ihtiyacı , güvenlik riskleri , uygulama süreleri kıyaslandığında oto yıkama faaliyeti için uygun cihazlar değillerdir. Mobil anlamda yüksek hizmet bedelleri talep edebileceğiniz uygulamalarda mutlaka detarjan kullanımlarının yanında destekleyici olarak kullanılabilecek bir yardımcı ekipmandır. Makinelerin ses ve gürültü kirliliğine neden adreslerde gerçekleştirilen oto yıkama/ araç temizliği faaliyetinizde şikayet unsuru olabilmesi ve kontrolsüz şekilde yere akan ya da hava da salınan kir ve buharın aracın bulunduğu yeri ve yakın araçları kirletme potansiyeli göz önünde bulundurulmalıdır. Tercrübelerimiz ışığında işletme alternatiflerinizi çoğaltmak amacı ile GLOBOWAX | Oto Kuru Temizleme ve Klasik Oto Yıkama faaliyeti alanlarına sabit istasyon işletmelerinize üçüncü olarak  eklenebilecek bir uygulama ekipmanıdır.

Buharlı Oto Koltuk Temizliği                  

Buharlı oto koltuk temizliği oto döşemelerine hiçbir zarar vermeden ve kolayca uygulanır.Koltuklar da oluşan kir ve lekeyi kolayca çözer bez ile ovalanarak kirli olan bölge temizlenir. Sıcak ve basınçılı buhar araç içerisin de ve koltuklarda bulunan zararlı mikroorganizmaların da ölümüne neden olur.Koltuk temizliği yapılırken dezenfekte  ortam da sağlanmış olur.

Buharlı Temizlik Makinası ile Araba Motor Temizliği                                    

 Araç motor aksamlarına (kablo,ms beyin,elektronik aksam) zararı olmadan su tüketimi en asgari biçimde yapılan temizlik, araç motorun da biriken kalıt yağların sökülmesinde buhar çok etkilidir. DRY 6 | Motor Yüzey Temizleyici ürünümüz ile kullanımı birleştirildiğinde sonuç kusursuzdur.

Buharlı Oto Yıkama Ekipmanlarımızı incelemek için lütfen tıklayınız.

GLOBOWAX Yeni Nesil, Çevreci ve Nano Teknolojik Araç Temizliği

TOP