GLOBOWAX BASINÇLI KÖPÜKLÜ YIKAMA

Günümüzde kendi arabasını eli ile yıkayanların % 60’ı ev temizliği için geliştirilmiş deterjanları kullanmaktadır. Deterjanlar aracı gerçekten temizlese de koruyucu yüzeyi aşındırıyor ve böylece araçlar çiziklere ve darbelere karşı daha dayanıksız oluyor. Su buharlaşınca da aracın üzerini kirleten mineraller kalmaktadır. Araç yıkamasın da özellikle bu iş için geliştirilmiş, fırçasız ve süngersiz temizlik sağlayan temizlik malzemeleri tercih edilmelidir.

Arabalar işlevleri gereği sürekli dış ortam koşullarında kullanıldığı, park ettiği ve beklediği için tüm çevresel etkenlerden direkt etkilenmektedir, Hava şartları, şehir kirliliği, doğa, hayvanlar, insanlar, kötü yol koşulları araçlarımızın normalden çok daha hızlı kirlenmesine sebep olmaktadır.

Hava koşulları, ağaç reçineleri, kuş pislikleri, toz, balata kurumları,  çamur, suların bıraktığı kireç lekeleri gibi etkenler araç kaportası ve boyası üzerine yerleşerek aracın kirlenmesine sebep olmakla birlikte zamanında temizlenmeyen bu kirler araç boyası üzerinde kalıcı hasarlar da oluşturur.

Özellikle kuş pisliklerinin ihtiva ettiği asidik etkiler, eğer temizlenmez ise 2-3 gün içinde araç boyasına direkt kalıcı zarar verir. Bunun dışında araç boyalarına uygun olmayan yanlış kimyasallar yada ucuzluğundan dolayı tercih edilen ev tipi deterjanlar araç boyasına daha çok zarar vermektedir. Özellikle Bulaşık deterjanları fosfat içerdiğinden ve yüksek PH değerli her kimyasal boyaya zarar verir. Bu kimyasallarla yapılan yıkamalar aracın üzerindeki verniği aşındırmakta bir süre sonrada araç boyasının matlaşmasına sebep olmaktadır.

Araç yakıt istasyonlarında ki hızlı otomobil yıkama fırçaları. Araç boyası üzerinde oldukça zararlıdır. Harelenmeler, kılcal çizikler, kalıntılar, boya üstünde kalan kimyasallar gibi etmenler yüzünden boya büyük zarar görebilir. Aracın yıkama tekniği de araç boyasına zarar veren en büyük etkenlerden biridir. Özellikle otomatik araç yıkama tünelleri, fırçalı yıkama yapan yıkamacılar, kalitesiz pis süngerler araçların boyasına çevresel koşullardan daha çok zarar vermektedir.  Aracın tüm yüzeyini fırçalı yada süngerle temizlemek araç boyası üzerinde kılcal çiziklere sebep olacaktır.

Klasik oto yıkama ekipmanlarımıza göz atmak için lütfen tıklayınız. Klasik Oto Yıkama konseptimiz için detaylı bilgilendirme talebinizi aşağıdaki bağlantıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz. Size istediğiniz alandan ulaşarak sunumumuzu yapabiliriz veya isterseniz sorularınızı cevaplandırabiliriz.

GLOBOWAX Yeni Nesil, Çevreci ve Nano Teknolojik Araç Temizliği

TOP