DRY CAR CARE - OTO KURU TEMİZLEME

DRY CAR CARE - OTO KURU TEMİZLEME İŞLEMİ KISACA NEDİR ?

DRY

GLOBOWAX | AVANTAJLARI VE FARKI NELERDİR ?

Araçlarınızın boya çiziklerinin oluşmaması için, Nano Teknoloji destekli araştırmalar sonucu elde edilen ve İstanbul Teknik Üniversitesi çizilmezlik raporu ile belgelenen ürünlerimiz, klasik oto yıkamalarda israf edilen su miktarını azaltmak, doğaya saygınlığını her seferinde vurguladığımız GLOBOWAX markamız ile sizlere sunulmaktadır. Oto kuru temizleme işlemi, birbirinden değerli ve özel olarak üretilen DRY serisi ürünlerimiz ile gerçekleştirilmektedir. Püskürtmeli şişelerle uygulanan sıvı ürünlerimiz, araç temizliği için özel geliştirilmiş mikrofiber bezler kullanılarak  temizleme, parlatma, kurulama ve devamlı kullanımlarda koruma işlemlerini tek seferde yapmaktadırlar. Bu yüzdendir ki; bu işlemlerin tamamına "Oto Kuru Temizleme" yani genel adıyla kurucusu olduğumuzu "Dry Car Care / Oto Kuru Bakımı" işlemi denilmektedir. 

Oto kuru temizlemenin en önemli özelliği doğaya saygısıdır. Tavsiye etmediğimiz klasik oto yıkama yöntemleri, uygulanış biçimi itibariyle çok değerli olan kullanma suyumuzu - deyim yerindeyse - israf etmektedirler. Çünkü bir aracı temizleyebilmek için üzerine yapışan toz, kir, çamur veya kuş pisliği gibi materyalleri yumuşatmak gerekir. Bunun için ilk önce duru suyla ıslatılır. Sonra köpük deterjan aracın üzerine basınçla beraber fışkırtılır yada su ve deterjan koyulan kovaya batırılan oto yıkama fırçalarıyla basınç uygulanarak lekeler çıkartılmaya çalışılır. Tüm bu işlemler yapılırken, aracınızın kaportasındaki boyaya yapışan yabancı materyaller, aracınıza zararlar verir. Aynı zamanlarda klasik yıkama da kullanılan köpüklerin neredeyse tamamında çözücü materyal olarak "Kostik Asit" bulunur. Bu yüzden başta lastik ve plastik alanlar olmak üzere , boyanız her kullanımda ciddi anlamda yıpranır , araçlarınız yüksek basınçlı su makinelerinin kısa mesafeden müdehalesi ile kalıcı çiziklere maruz kalır ve giderilmesi için gereksizce "çizik giderme - yeniden pasta cila - boya koruma - teflon cila " masrafı çıkartırlar. İşlem sırasında durulama var ki, su kullanımını en yükseğe çıkartmanıza neden olur. Hem oto yıkama maliyetinizi kabartırlar, hem de doğadaki su miktarımızı boşa kanalizasyon borularına karıştırmış olurlar.

 

 

İşte bu sebeplerdendir ki, bir sosyal sorumluluk projesi olarak yola çıktığımız oto kuru temizleme uygulamalarımızı siz yatırımcılarımız sayesinde, dünyanın her köşesine yaymak için elele ilk günkü heyecanımızı koruyarak mücadele vermekteyiz.. Maliyet demişken, oto kuru temizleme ürünlerimiz ile temizlenen her bir araç üzerinden araç başına herhangi bir şekilde "sanayi tipi basınçlı yıkama makinesinin elektirik tüketimi ve su gideri ana masrafları" olmadığından " sadece ürün tüketimi ve işçilik maliyeti ile " teorik anlamda en az (2) iki katı az maliyet ile her uygulamada daha fazla kâr elde etmenize de olanak sağlıyoruz. Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, hemen yazımızın solunda bulunan form bağlantısına tıklayarak ve karşınıza gelen bayilik bilgilendirme formunu doldurarak sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Haklı mücadelemizin temsilcileri tarafından çekilen referans fotoğraflardan oluşan GLOBOWAX FOTOĞRAF GALERİMİZE sol taraftaki alandan ulaşabilirsiniz. Bu sayede memnun ettiğimiz müşterilerimizin araçlarının temizliğine, parlaklığına örnek teşkil edebilecek gerçek fotoğraflara ulaşabilirsiniz. 

 

Yazılarımıza Göz Atmak İster misiniz?

TOP