DRY 1 | Dış Yüzey Temizleyici

DRY CAR CARE | Susuz Araç Yıkama Teknolojileri

Dış kaporta ve yüzey temizleyicidir. Aracın kaportasında bulunan her türlü tozun kirin çamurun ve kuş pisliği gibi benzeri kirlerin temizlenmesinde kullanılır. Dış yüzeyde jant lastik ve cam yüzeyler hariç bütün yüzey ve aksamların temizlenmesinde ve parlatılmasında kullanılır. Bitki köklerinden elde edilen özel formülü sayesinde dış yüzey temizliğinde kullanıldığı gibi ayrıca formülünde bulundurduğu carnabua ve polimer maddeleri sayesinde kaporta aksamının pasta-cila yapmışçasına parlamasını ve korunmasını sağlar, anti statik özelliği sayesinde de aracın tozlanmasını geciktirir. Boyayı koruyucu ve bakım özelliği bulundurduğundan aracın güneşin zararlı “uv” ışınlarında korunmasını sağlamaktadır. Sürekli uygulandığı takdirde aracın yüzeyinde daha önce oluşmuş olan kılcal çiziklerin kapanmasını sağlamakta boya koruyucu etkisi sayesinde de aracın boyasını dış etmenlerden korumaya yardımcı olmaktadır.

UYGULAMA: GLOBOWAX | DRY 1 solüsyon uygulayıcı pompalı şişeye ürün doldurulur. Pompalı şişeye hava doldurulduktan sonra ürün araca 10-15 cm uzaklıktan kaporta bölgesine tatbik edilir. Aracın tavan bölgesinden başlanarak küçük parçalar halinde temizlik işlemine başlanılır. Ürün yüzeye uygulandıktan sonra önce yüzeyde bulunan kirler microfiber bez ile yatay bilek hareketleri ile temizlenir ardından yüzeyin parlatılması işlemine geçilir. Bunun için temiz başka bir microfiber bez kullanılmalıdır. Oval bilek hareketleri ile solüsyonun içeriğinde bulunan carnabua ve polimer maddeleri yüzeye yedirilerek yüzeyin parlatılması ile işlem tamamlanır. Tavan temizliği tamamlandıktan sonra aracın etek kısmı diye tabir edilen bölge en sona bırakılarak işlem devam eder.

Not: Yaz şartlarında parlatma işlemi yüzeyin ve havanın sıcak olması sebebi ile hemen gerçekleştirilmelidir. Kış şartlarında 2-3 dakikalık bir beklemenin ardından yapılmalıdır.

TOP